Підсумки та перспективи роботи закладів охорони здоров’я, покращення організації онкологічної допомоги та протидія туберкульозу – питання спільного засідання медичної ради району

2018.02.01   2018.02.01 1 В адміністративному приміщенні районної ради відбулось спільне засідання медичної ради району, у якому взяли участь голова районної ради О.Проциш, перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур,  селищний голова О.Московчук, медичні працівники центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, в.о. старост, сільські голови. 
    Підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів району за 2017 рік підводили заступник головного лікаря Новоушицької ЦРЛ О.Гаврилюк та головний лікар центру ПМСД Н.Фінагеєва. 
    У центральній районній лікарні функціонує 117 стаціонарних ліжок. У 2017 році видатки на медикаменти на 1 ліжкодень становили 32, 44 грн., на харчування – 7,88 грн. 
    Найкраще у 2017 році спрацювали такі відділення: хірургічне, неврологічне, терапевтичне, дитяче, відділення реанімації. У минулому році у стаціонарному відділенні проліковано 4399 хворих. Успішно працює палата реабілітації, де проліковано 43 дитини з особливими потребами. На утримання палати витрачено близько 103 тис.грн. 
    На базі хірургічного відділення організовано 5 хоспісних ліжок. За звітний період проліковано 33 пацієнти. Користуючись нагодою О.Гаврилюк звернулася до представників місцевих органів влади з проханням допомогти в облаштуванні хоспісних палат для людей, які потребують допомоги та догляду. 
    Серед перспектив роботи ЦРЛ у 2018 році: покращення матеріально-технічної бази, підготовка до акредитації, проведення капітального ремонту харчоблоку, купівля автомобіля для перевезення пацієнтів в обласну лікарню, оновлення операційного блоку. 
    Структура Новоушицького центру ПМСД включає 6 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 44 ФАПи та ФП. Лікарями центру прийнято 92203 пацієнти, що більше, ніж минулого року. У денному стаціонарі 98 ліжок, де проліковано 1478 хворих. Проведено 132 виїзди, на яких оглянуто 5210 хворих, що дещо менше, ніж у 2016 році. 
    Основна діяльність центру ПМСД направлена на проведення профілактичної роботи. У 2017 році низьким був показник проведеного флюорографічного обстеження – всього 61,9%. Показники проведених щеплень від поліомієліту, БЦЖ, кору, дифтерії, правцю та ін.. на високому рівні. 
    У рамках впровадження медичної реформи проводиться реорганізація центру ПМСД - перетворення закладу у комунальне некомерційне підприємство. Закуплено 9 комп’ютерів, встановлюється швидкісний інтернет. 
    Серед важливих завдань галузі охорони здоров’я району є стан надання онкологічної допомоги населенню та стан виконання заходів протидії туберкульозу, оскільки рівень захворювання на ці хвороби серед жителів району є високим. Ці питання та перспективи їх вирішення також обговорили члени медичної ради та присутні. 
   
    01.02.2018 

Top